23:50, 20 Prill 2017

ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmin e së enjtes mbrëma në Champs-Elysees në Paris.

Përmes një mesazhi të publikuar nga agjensioni propagandistik Amaq, ISIS ka deklaruar që sulmin e kishin kryer ata, njofton France 24, transmeton Klan Kosova.

Sulmuesi ka shtënë me armë automatike në drejtim të policisë, duke lënë njërin prej tyre të vdekur dhe dy të tjerë të plagosur.

Sulmuesi është vrarë nga policët që ishin në afërsi, ndërsa në mesin e këtyre plumbave është lënduar edhe një kalimtarë rasti.

Interesante