16:38, 18 Maj 2017

Më shumë se 50 persona janë vrarë sot në një sulm të Shtetit Islamik (ISIS) në dy fshatra që janë nën kontrollin e qeverisë në provincën siriane të Hamas, tha Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut me bazë në Mbretërinë e Bashkuar.

Raportohet se sulmi ndodhi në fshatin Akareb dhe Al-Mabugjeh dhe vrau civilë dhe anëtarë të forcave pro-qeveritare, raportojnë mediat e huaja, përcjellë Klan Kosova.

Interesante