8:32, 8 Maj 2017

Houston Rockets ka ngadhënjyer ndaj San Antonio Spurs duke barazuar serinë në 2:2.

Ata shënuan fitore në palestrën vendëse me rezultat 125:104, njofton Klan Kosova.

Një nga favoritët për MVP për sezonin e sivjemë, James Harden, kontribuoi me 28 pikë e 12 kërcime dhe bashkëlojtari i tij Eric Gordon dha 22 pikë.

Për kundërshtarët, Simmons ishte më efikas sa i përket pikëve duke shënuar 17 sosh.

https://www.youtube.com/watch?v=ZJSWBq2gIek

Interesante