8:56, 3 Janar 2018

Charlotte Hornets ka fituar ndaj Sacramento Kings me rezultat 131:111.

Nicolas Batum dhe Dwight Howard patën 21 pikë, respektivisht 20 për Hornets, ndërsa më i miri për nga pikët te Sacramento ishte Zach Randolph, që pati 24 pikë si dhe 10 kërcime.