13:26, 19 Qershor 2017

Pak më parë është bërë tërheqja e shortit të fazës së parë për në Europa League.

Klubi nga Kosova, Prishtina do të përballet me ekipin suedez Norrkoping, njofton Klan Kosova.

Ky klub është themeluar më 29 maj të vitit 1897 dhe ka të fituara 13 tituj të kampionit në këtë vend di dhe gjashtë tituj të kupës.

Për herën e parë Norrkoping e ka fituar Allsvenskan – titullin e ligës më 1943.

Herën e fundit ky ekip ka fituar titullin më 2015, që ishte i pari nga viti 1989.

Interesante