12:59, 12 Shkurt 2018

Komiteti Olimpik i Kosovës ka hapur zyrtarisht Festivalin Olimpik PyeongChang 2018, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Me këtë rast, është bërë edhe hapja e Panairit të Sportit “Prishtina 2018”.

Në hapjen zyrtare të këtyre aktiviteteve që janë bërë në kuadër të shënimit të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka marrë pjesë dhe kryekuvendari, Kadri Veseli dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit  Kujtim Gashi, njofton Klan Kosova.