12:55, 14 Shtator 2017

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, e ka quajtur Kevin De Bruyne si “njërin nga lojtarët më të mirë që i ka parë në jetën e vet”.

Belgu luajti rol të rëndësishëm në fitoren 0:4 të City-t si mysafir i kampionit holandez, Feynoord, në xhiron e parë të Ligës së Kampionëve.

“Kevin është njëri nga lojtarët më të mirë që i kam parë në jetën time”, shpjegoi Guardiola.

“Jemi shumë krenar dhe të lumtur që ai është me ne”, shtoi ai në konferencë për shtyp pas fitores së City-t.

Interesante