22:02, 14 Nëntor 2017

Ekziston një arsye pse Chrid de Burgh shkroi këngën “Lady in Red”, transmeton Klan Kosova.

Ngjyra e guximshme është provuar shkencërisht që i bën gratë të duken më tërheqëse dhe seksualisht të pranueshme.

Një ekspert i lidhjeve të dashurisë, thotë se një pallto e kuqe mund të jetë çelësi për fillimin e jetës suaj dashurore.

Në bazë të një eksperimenti social ku është parë duke ecur rrugëve një grua e cila kishte veshur një pallto të kuqe, ajo kishte marrë shumë komplimente nga kalimtarët e rastit.