18:52, 17 Prill 2017

Gorillaz kanë paralajmëruar turneun e tyre të parë në Amerikën Veriore pas shtatë vjetësh.

Ky turne përfshin koncerte në Chicago, Toronto, Boston, Philadelphia e Washington.

Bendi i udhëhequr nga Damon Albarn dhe Jamie Hewlett, publikojnë incizimin e tyre të ri ‘Humanz’ në 28 prill, shkruan NME, transmeton Klan Kosova.

Në Mars, grupi kishte paralajmëruar pjesëmarrjen në festivalin Demon Days në Britani të Madhe.

Interesante