15:36, 14 Qershor 2018

Përfaqësuesit e Aleksandar Golovin, ia kanë ofruar klientin e tyre Juventusit, raporton Calciomercato.com

22 vjeçari llogaritet si njëri nga top talentët  rusë, dhe pritet që të ketë rol kyç në kombëtaren e tij në Kampionatin e sivjetmë Botëror.

Të interesuar për të janë edhe dy gjigantët e Premier Ligës, Arsenali dhe Chelsea.