Skuadra kampione e Italisë është duke bërë gati një ofertë për sulmuesin francez të Topçinjve

19:00, 12 Tetor 2017

Juventus është duke shqyrtuar mundësitë për të transferuar sulmuesin e Arsenal, Olivier Giroud, në fund të edicionit.

Giroud refuzoi ofertën e Everton verën që shkoi për të luftuar për një pozitë titullari në Emirates Stadium.

Por sulmuesi francez ende nuk ka arritur ta bëjë këtë gjë, duke nxitur dy gjigantë italianë, Inter dhe Juventus, të bëjnë oferta për të.

Interesante