9:18, 5 Janar 2018

Oklahoma City Thunder ka fituar ndaj Los Angeles Clippers me rezultat 117-127.

Paul George dhe Russell Westbrook shkëlqyen në triumfin e mysafirëve.

Përderisa George shënoi 31 pikë, MVP aktual i NBA-së pati triple-double prej 29 pikësh, 11 asistimesh e 12 kërcimesh.

Në anën tjetër, për Clippers më efikasi ishte Lou Williams me 26 pikë e 10 kërcime.

https://www.youtube.com/watch?v=q5M3mbvw3jw