21:08, 4 Janar 2018

Seriali i famshëm “Game of Thrones” do të rikthehet me gjashtë episodet e sezonit të tetë dhe të fundit në vitin 2019, njofton Klan Kosova.

David Benioff, D.B. Weiss, David Nutter dhe Miguel Spochnik do të jenë regjisorët e sezonit të ri.

Ndërsa skenaristët e këtij sezoni të fundit, pos David Benioff dhe D.B. Weiss, edhe Bryan Cogman e Dave Hill.

Producent ekzekutiv të serisë së fundit do jenë David Benioff, D.B. Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger dhe Bernadette Caulfield.

klankosova.tv