21:55, 7 Dhjetor 2017

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të javës, ku Liverpool ka më së shumti lojtarë. me Sadio Mane, Philippe Coutinho dhe James Milner.

Pjesë është edhe Pierre-Emerick Aubameyang që shënoi dy gola ndaj Real Madrid, por në këtë formacion nuk përfaqësohen Barcelona, PSG dhe City.