13:13, 3 Dhjetor 2017

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama e ka konsideruar “një lajm të bukur frymëzues në këtë situatë të vështirë”, shpalljen e Romela Begajt, kampione e botës në peshëngritje.

“Në Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në USA, – shkruan Rama në Fb, – Romela fitoi medaljen e artë, duke u shpallur kampione në stilin me shkëputje dhe po ashtu u shpall nënkampione e botës në dygarësh, rezultati më i mirë i saj në një botëror dhe historik për peshëngritjen shqiptare”./syri.net