16:47, 16 Korrik 2017

Roger Federer po dëshmon se mosha është veç një numër.

Tenisti legjendar me 35 vjet po luan në finalen e Wimbledonit dhe është shumë afër ta fitojë atë.

Zvicerani në finale është duke u ndeshur me kroatin Marin Cilic, të cilin po e mposht 2:0 në sete me; 6:3, 6:1.

Tashmë ka filluar edhe seti i tretë – të cilin nëse e fiton Federer shpallet për të tetën herë kampion në turneun më prestigjioz të tenisit.

Federer do të veçohet edhe më shumë me këtë fitore si i vetmi tenist në epokën e re të kësaj loje që ka tetë kupa Ëimbledoni.

klankosova.tv

Interesante