21:30, 6 Dhjetor 2017

Gjejeni se kush është kthyer!? – EMINEM.

Reperi ka zbuluar se albumi i tij i ri mbanë titullin “Revival” dhe poashtu zbuloi se ai do të dalë më 15 dhjetor.

Albumi përfshinë këngën e tij të lëshuar më parë “Walk on Water” me Beyonce, dhe brenda tij ka edhe 19 këngë të tjera.

Eminem ka bashkëpunuar me Ed Sheeran, Pink, Alicia Keys, Skylar Grey, Kehlani dhe Phresher.

Muajin e kaluar, Eminem fitoi “Best Hip-Hop Act” në MTV EMAs megjithëse ai nuk ka nxjerrë këngë të re për katër vjet. Albumi i fundit i reperit doli në vitin 2013.

“Revival” do të jetë albumi i nëntë i Eminem.