16:15, 12 Tetor 2017

Dy shqiptarë janë ekstraduar në Kosovë, njëri nga Italia kurse tjetri nga Hungaria.

Ai nga Hungaria ishte arrestuar në vitin 2014 për pasi kishte organizuar dhe kontrabanduar emigrantë, njofton policia, përcjellë Klan Kosova.

Atij menjëherë me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Kurse shqiptari i dytë është zënë në Itali, por që nuk është bërë e ditur se për çfarë vepre bëhet fjalë.