23:54, 19 Maj 2017

Deri në orën 23:30 në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë dorëzuar aplikacionet dhe lista me kandidatët për deputetë 23 subjekte, njofton Klan Kosova.

Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosova, zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi.

“Janë 23 subjekte që kanë aplikuar deri tash. Janë tre koalicione, 18 parti dhe dy iniciativa qytetare”, ka thënë Elezi në Ora e Fundit.

“Koalicionet me sa kam informacion deri tash nuk kanë dorëzuar lista PDK-AAK-NISMA dhe LDK-AKR-ALTERNATIVA”, ka thënë Elezi.

Interesante