20:05, 13 Janar 2018

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa, është nominuar në pesë kategori të BRIT Aëards, çmimeve më prestigjioze për muzikë në Britaninë e Madhe.

Ajo është nominuar për albumin më të mirë britanik të vitit, për artisten më të mirë të re në skenë, për artisten më të mirë femër, për këngën më të mirë si dhe për videoklipin më të mirë.

Lidhur me nominimet, Dua shprehu gëzimin e saj edhe me një postim në Twitter.

2017-ta po që ishte viti i Dua Lipës.