9:40, 9 Maj 2018

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, sot feston ditëlindjen e saj së 27-të.

Është trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Driton Kuka, ka uruar Kelmendin – nxënësen e tij në këtë ditë, përcjell Klan Kosova.

“Majlinda sot feston ditëlindjen! Kampione Evropiane, Botërore e Olimpike, e vetmja Shqiptare që ka arrit krejt titujt e mundshëm në Sport”.

“Urime dhe shëndet të uroj dhe jam shumë krenar me ty”, ka shkruar Kuka në Facebook.

“Ambasadorja më e fuqishme e Shtetit tonë të ri por ende pa Pasaportë Diplomatike por me respektin më të madh në zemrat e Shqiptarëve kudo që janë”./Klan Kosova/