20:42, 17 Maj 2018

Borussia Dortmund ka shprehur interesim për sulmuesin e Chelseas, Alvaro Morata, sipas raportimeve nga gazeta gjermane Bild.

Forma e hershme e spanjollit e kishte mbajtur Michy Batshuayin në bankë rezervë te Të Kaltrit, para se belgu t’i bashkohej Dortmundit në afatin kalimtar të janarit, dhe të luante rol kyç si huazim te Bletat.

Megjithatë, klubi gjerman tani shpreson që ta transferojë një tjetër sulmues të Chelseas, performancat e të cilit pësuan rënie në Stamford Bridge, pas një starti të furishëm.