9:38, 14 Mars 2018

Dita e Verës ka nisur me lëkundje tërmeti në Shqipëri, pikërisht në zonën që mbahet si kryeqyteti i kësaj feste.

Instituti ka bërë me dije se në orët e hershme të mëngjesit, në Elbasan është regjistruar një lëkundje tërmeti, shkruan lapsi.al.

Lëkundja ka qenë me magnitude 3.2 dhe me epiqendër në Kuturman të Elbsanait, në një thellësi 16 km.

 

Interesante