Përfaqësuesit e francezit kanë qenë në kontakt me zyrtarët më të lartë të skuadrës nga Torino, për të diskutuar mundsinë e tranferimit gjatë verës.

14:36, 17 Maj 2018

Mbrojtësi i Barcelona, Lucas Digne, i është ofruar Juventus për kalim gjatë afatit kalimtar të verës.

Francezi kaloi tek Barca nga Paris Saint-Germain në korrik të vitit 2016, por e ka gjetur të vështirë të luajë si titullar në Camp Nou.

Jordi Alba ka qenë zgjedhja e parë e skuadrës për atë krah dhe Digne ka regjistruar vetëm 19 paraqitje për skuadrën kataluanse këtë edicion.