16:05, 17 Korrik 2017

Edhe demokratët e Shkodrës kanë firmosur peticionin kundër zgjedhjeve në Partinë Demokratike, njësoj si në qytetet e tjera si Durrësi, Vlora dhe Tirana.

120 anëtarë të PD-së kanë nënshkruar ditën e sotme peticionin ku i kanë kërkuar Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita demokrate rrezikon asgjësimin, shkruan Lapsi.al.

Nënshkruesit shprehen se Basha duhet të marrë përgjegjësi për disfatën e 25 qershorit dhe jo të justifikohet duke fajësuar kundërshtarin politik për manipulim apo blerje vote.

Ndërkohë që ky peticion bëhet pak para vizitës se kreut te PD-së ne Shkodër.

Ja peticioni i demokratëve të Shkodrës:

 

Interesante