Cleveland Cavaliers kanë ripërsëritur lojën e shtatë në finalet e sezonit të kaluar kundër Golden State Warriors dhe në sekondat e fundit Kryie Irving – njëjtë si në finale – ka marrë topin për të shënuar pikët fituese duke e bërë festën e Krishtlindjeve në Cleveland të Ohios të kishte edhe më shumë kuptim, njofton Klan Kosova.

12:19, 26 Dhjetor 2016

Me një tjetër gjuajtje në sekondat e fundit nga Kryie Irving, Cleveland Cavaliers, kanë mposhtur përsëri Golden State Warriors, me epërsi minimale 109-108, njofton Klan Kosova.

Irving lëshoi topin, me një kthim prapa, derisa po ruhej tërë kohës nga Klay Thompson, kur kishin mbetur 3.4 sekonda.

Cleveland kështu ka mposhtur Warriors në ndeshjen e parë në sezonin e ri pas finales së famshme, ku po Irving në sekondat e fundit të ndeshjes kishte lëshuar një trepikësh për të krijuar avantazhin fitues të finales maratonike prej shtatë ndeshjes.

“Djaloshi (Irving) është diçka special”, ka thënë LeBron James për bashkëlojtarin e tij. “Nuk patëm asnjëherë dyshim në të”.

Luftëtarëve nuk u bëri punë as superylli i ardhur nga Oklahoma City Thunder, Kevin Durant, përkundër se shënoi plotë 36 pikë.

https://www.youtube.com/watch?v=pLqQb1i58oE


Loja e 7-të finale 

https://www.youtube.com/watch?v=3hp7NfhmGfA

Interesante