21:30, 21 Prill 2017

Antonio Conte ka thënë se e kupton dhe respekton vendimin e John Terry për tu larguar nga Chelsea.

Për italianin ky largimi anglezit do të jetë një humbje e madhe për kubin që drejton, shkruan SkySports, transmeton Klan Kosova.

36 vjeçari ka bërë të ditur të hënën se do të largohet nga Stamford Bridge pas 22 viteve, kur do të skadojë edhe kontrata e tij – në verë.

“E kam përsëritur se Terry për mua në sezonin e parë është shumë i rëndësishëm. Ai po më ndihmon jashtë fushës”.

“Ai është nj kapiten i madh, problemi është se Terry do që të luajë i rregullt dhe për këtë sezonë ne duhet ta respektojmë vendimin e tij”.

“Kam qenë vet futbollist dhe kur vjen në këtë pikë të karrierës dhe trupi të thotë të vazhdosh është e drejt që kjo të bëhet”, ka thënë Conte.

Interesante