9:04, 3 Janar 2018

Los Angeles Clippers ka mposhtur Memphis Grizzlies me rezultat 113-105.

Lou Williams me 33 pikë, Blake Griffin me 20, si dhe C.J. Williams me 18, ishin më efikasët te vendësit.

Në anën tjetër, Tyreke Evans i Grizzlies shënoi më së shumti pikë te ta, vetëm 18.