Skuadra nga Etihad Stadium dërrmoi Feynoord, ndërsa Sevilla dhe Liverpool nuk arritën më shumë se një barazim në përballjen që u luajt në Anfield Road

22:55, 13 Shtator 2017

Manchester City ka mposhtur Feynoord me rezultat 4:0 në ndeshjen e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Gjiganti anglez u tregua i pamëshirshëm, përmes dy golave të John Stones dhe nga një të Sergio Aguero e Gabriel Jesus.

Në përballjen tjetër Sevilla dhe Liverpool u ndanë në paqe, duke barazuar 2:2 në takimin që u luajt në Anfield Road.

Roberto Firmino dhe Mohamed Salah shënuan për anglezët, ndërs për skuadrën spanjolle për gola u kujdesën Wissam Ben Yedder dhe Joaquin Correra.

Në takimet tjera Napoli u mposht nga Shakhtar Donetsk, Maribor barazoi me Spartak Moscow, si edhe RasenBallsport Leipzig me Monaco.

Interesante