Qytetarët janë treguar të pamëshirshëm në udhëtimin e tyre në Zvicër, duke u shënuar vendasve plot katër gola

22:39, 13 Shkurt 2018

Manchester City ka mposhtur Basel me rezultat të thellë 4:0, në ndeshjen e 1/16 të të finales së Ligës së Kampionëve.

Ilkay Gundogan gjeti dy herë rrjetën e zviceranëve, ndërsa nga një gol shënuan Bernardo Silva dhe Sergio Aguero.

Ndërmjet këtyre dy skuadrave do të zhvillohet edhe një ndeshje, ajo e kthimit në Etihad Stadium pas tre javësh.