11:00, 19 Maj 2017

Këngëtarja e famshme amerikane, Byonce (Beyoncé Giselle Knowles-Carter) dhe burri i saj, po aq i famshëm, reperi, Jay Z (Shawn Corey Carter), kanë shënuar fitime marramendëse kohëve të fundit dhe tani pasuria e tyre vlen miliarda, njofton Klan Kosova.

Sipas revistës amerikane të biznesit Forbes, dyshja tashmë kanë pasuri prej 1.16 miliardë dollar.

Vetëm Byonce ka pasuri prej 350 milionësh – femra më e pasur e showbizit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërsa Jay Z, që aftësitë e tij të biznesit janë të njëjta, në mos më të mira se të këndimit, gëzon pasuri prej 810 milionë dollarësh.

klankosova.tv

 

 

Interesante