Gjiganti anglez është duke bërë gati ofertën për transferimin e sulmuesit, që ka shkëlqyer në edicionin e shkuar, formë të cilën po e vazhdon edhe sivjet

22:28, 7 Dhjetor 2017

Chelsea është gati të paguajë klauzolën e blerjes të Mauro Icardi në vlerë 100 milionë euro, qysh në janar.

Sulmuesi argjentinas është duke shkëlqyer në Itali, duke tundur 11 rrjeta deri tani, dhe Blutë janë të vendosur ta kenë në radhët e tyre.