15:31, 16 Prill 2018

Lidhjet turke me Rusinë janë shumë të forta qw tw mund tw prishen nga presidenti francez Emmanuel Macro, tha sot Ministri i Jashtëm turk , Mevlut Çavusoglu.

Kjo deklaratë e tij erdhi pasi kreu i shtetit francez  pasi Macron deklaroi se mbështetja e Ankarasë për sulmet ajrore në Siri tregon se është “shkëputur” nga Moska.

Marrëdhëniet e Turqisë me Rusinë nuk janë një alternativë ndaj marrëdhënieve të saj me NATO-n, Shtetet e Bashkuara dhe Francën, tha Çavusoglu, transmeton Klan Kosova.