Kampioni i Italisë, Juventus është duke synuar që qysh muajin tjetër të ketë në radhët e veta mesfushorin gjerman të Reds

9:26, 31 Maj 2018

Emre Can ka rënë dakord që të transferohet tek Juventus, pas interesimit të gjigantit italian për shërbimet e tij.

Mesfushori gjerman tani është duke pritur që oferta e torinezëve prej 38 milionë eurosh të pranohet dhe finalizohet nga Reds.

Kampioni i Seria A do të përfitojë nga situata e Can te të kuqtë, pasi që kontrata me skuadrën nga Anfield Road skadon në verë.