14:47, 14 Mars 2018

Britania e Madhe do t`i dëbojë 23 diplomatë rusë pasi Moska refuzoi të shpjegojë se si një agjent nervash rus është përdorur në ish-spiunin Sergei Skripal në Salisbury.

Kryeministrja britanike, Theresa May Theresa se diplomatët të cilët kanë një javë kohë për t`u larguar  janë identifikuar si “oficerë të padeklaruar të inteligjencës”.

Rusia mohon përfshirjen në tentim-vrasjen e ish-spiunit Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia, transmeton Klan Kosova.