Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi u lanë pa medalje pasi të dyja u mposhtën nga shpresa e xhudos braziliane, Erika Miranda, në Kampionatin Botëror të Xhudos që po mbahet në Budapest

19:03, 29 Gusht 2017

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, nuk arriti të marrë asnjë medalje në Botërorin e Budapestit.

Pa medalje nga kjo garë u largua edhe xhudistja tjetër kosovare, Distria Krasniqi, që po ashtu nuk ishte në elementin e saj.

Të dyja këto bashkë u mposhtën nga braziliania Erika Miranda, që shihet si shpresa e xhudos së vendit që më shumë se për të njihet për futbollin.

Për më keq, nga sfida me Miranda, kampionia olimpike Klemendi, doli e një lëndim, të cilin e konfirmoi edhe trajneri i saj, Driton Kuka.

Majlinda ka pasur histori të mëhershme me brazilianen, që e pati mposhtur në Rio De Janeiro, më 2013, për të dalë më e mira atëbotë.

Ndërsa në Olimpiadën Rio 2016, Miranda i qe shmangur, për faktin e vetëm se nuk kishte arritur të kalonte në fazat finale të garës.

Interesante