8:37, 11 Nëntor 2017

Boston Celtics ka arritur të shënojë fitore ndaj Charlotte Hornets me rezultat 90-87, ndonëse mungonin Kyrie Irving dhe Al Horford.

Rookie i Bostonit , Jayson Tatum, pati natën e tij, pasi shënoi 16 pikë, aq sa pati edhe Shane Larkin te vendësit.

Ndërkaq 20 pikët e Kemba Walker nuk mjaftuan që Charlotte të krijojë pikë të bollshme për ta fituar ndeshjen.

Kështu, Boston arriti fitoren e 11 rresht në këtë stinor të NBA.