17:11, 7 Mars 2017

58 sekonda në debutimin e tij për Cleveland Cavaliers, basketbollisti australian Andrew Bogut ka lënduar këmbën e tij.

Periudha e rikuperimit mund të zgjasë me muaj, shkruan ESPN, transmeton Klan Kosova.

Cavs po e shqyrtojnë mundësinë që ta gjejnë një qendër që do e zëvendësonte Bogutin gjatë pjesës së mbetur të stinorit.

Ironikisht, Bogut vitin e kaluar kur luante per Golden State Warriors ishte lënduar kundër Cavs dhe besohet se pikërisht mungesa e tij kishte luajtur rol në ngadhënjimin e Cavaliers në garën për titull.

 

Interesante