14:30, 14 Nëntor 2017

Gjatë një deklarate për mediat, ku komentoi projektbuxhetin e qeverisë për vitin 2018, kreu i PD-së ka folur dhe për çështjen ‘Tahiri’.

Ai tha se kryeministri Edi Rama është i gatshëm të zhvishet lakuriq për të mbrojtur ish ministrin e Brendshëm.

“Edi Rama është gati të zhvishet lakuriq për t’iu shmangur pyetjes se pse e mbrojti Saimir Tahirin? Pse nuk thotë një fjalë për paratë e drogës dhe patentat e lundrimit të Tahirit të kapura. Ka dy javë që hesht për që t’i shmanget këtyre pyetjeve. Ai po bën dhe do bëjë gjithçka, por nuk do t’ia dalë”– tha Basha, shkruan lapsi.al, transmeton Klan Kosova.