Gjiganti anglez udhëton në Zvicër, për të zhvilluar ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube

19:39, 13 Shkurt 2018

Basel dhe Manchester City do të përballen në kuadër të xhiros së radhës të Ligës së Kampionëve.

Të dy trajnerët pritet të zbresin në fushën e blertë me formacionet më të mira që kanë në dispozicion.

 

Basel XI: Vaclik; Lacroix, Xhaka, Suchy; Riveros Galeano, Serey Die, Frei, Lang; Elyounoussi, Stocker, Oberlin

Manchester City XI: Ederson; Delph, Otamendi, Kompany, Walker; De Bryne, Fernandinho, Gundogan; Silva, Aguero, Sterling