15:16, 13 Gusht 2017

Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshen sonte me fillim në orën 22:00 në ndeshjen për Super Kupën e Spanjës, njofton Klan Kosova.

Ndeshja mes fituesit të ligës së Spanjës dhe fituesit të kupës do të jetë El Clasico i parë i këtij sezoni të ri futbollistik.

Përkundër se Reali është shpallur kampion në ligë dhe po ashtu në Ligën e Kampionëve bastoret kanë favorizuar dukshëm Barcelonën duke i dhënë kuotë shumë më të vogël për fitore, krahasimisht Real Madridit.

Derisa Barcelona kuotohet me 2.0, fitorja eventuale e Realit ka kuotën 3.4, ndërsa barazimi 3.9.

klankosova.tv 

Interesante