21:24, 14 Korrik 2018

Avokadot nuk janë të mbushura vetëm me vitamina dhe minerale, ato në përbërje kanë dhe një sasi të lartë të proteinave dhe yndyrë më pak.

Kjo përbërje e bën avokadon një ushqim të mahnitshëm që mund ta përfshini në dietën tuaj të lehtë.

5133f77bd9127e3d22007b79._w.540_s.fit_

green-goddess-grilled-cheese-side

Avacado Recipes Pinapple Smoothie

Natyra e ka krijuar këtë frutë të mrekullueshëm të cilin mund ta përdorni lehtë në të gjitha ushqimet tuaja, duke nisur nga ushqimet kryesore deri tek desertët, transmeton Klan Kosova.

Nëse e keni çdo ditë avokadon në përbërjen e ushqimeve të juaja, do të keni përfitime të mëdha nisur nga shëndeti dhe ushqimet e shijshme.

klankosova.tv