Topçinjtë kanë mundur konkurrencën për të siguruar nënshkrimin e mbrojtësit 23 vjeçar

11:00, 21 Prill 2017

Mbrojtësi i Schalke, Sead Kolasinac, ka kryer testet mjekësore dhe pritet t’i bashkohet Arsenal gjatë verës.

Boshnjaku do të bëhet nënshkrimi i parë i Arsene Wenger për edicionin e ri, në pozitën ku atij i duhej më së shumti.

Kolasinac do t’i bashkohet Arsenal si transfer i lirë, pasi kontrata e tij me skuadrën gjermane skadon në qershor.

Interesante