13:30, 19 Tetor 2017

Lionel Messi të mërkurën mbrëma në ndeshjen kundër Olympiakos, ka arritur 100 gola në garën më të fortë të futbollit në botë, ligën e kampionëve.

Goal.com ka shpërndarë një fotografi, e cila tregon se cilave ekipe ju ka shënuar Messi në këtë garë dhe nga sa gola.

Ekipi që më së shumti ka vuajtur nga argjentinasi është Arsenal, pasi në portën e tyre Messi e ka quar topin nëntë herë.

Nga tetë gola, futbollisti i Barcelonës u ka shënuar ekipeve Milan dhe Celtic, për të vazhduar me shtatë ndaj Bayer Leverkusen, gjashtë gola kundër Ajax e Manchester City, e kështu me radhë.

klankosova.tv