Topçinjtë janë të interesuar që sulmuesi francez të përfshihet në shitjen e kilianit, sepse nuk do të mbetet pa një sulmues

8:33, 13 Janar 2018

Arsenal do edhe Anthony Martial në marrëveshjen për transferimin e Alexis Sanchez tek Manchester United.

Shefi i Topçinjve, Arsene Wenger, do të ketë zëvendësim para se ta lë Alexis të largohet, dhe shpreson se Martial do të jetë ai lojtar.

United nuk do ta lë Martial do largohet, por është gati të përfshijë Chris Smalling, nëse Arsenal do të ishte i interesuar në të.