Gjiganti anglez është duke bërë përpjekje të vazhdueshme për ta blerë sulmuesin francez qysh në afatin kalimtar dimëror

13:31, 13 Dhjetor 2017

Arsenal është afër kompletimit të blerjes së sulmuesit të Lyon, Nabil Fekir, për shifrën prej 60 milionë eurosh.

Topçinjtë ka kohë që janë në bisedime me 24 vjeçarin, dhe shpresojnë që ta finalizojnë marrëveshjen në janar.

Kjo do të hapte rrugë për largimin e Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez, para skadimit të kontratave verën tjetër.

Interesante