Gjiganti londinez prin në garën për të transferuar talentin gjerman, që mbetet pa kontratë në fund të edicionit

10:00, 12 Dhjetor 2017

Arsenal është afër finalizimit të një marrëveshje me mesfushorin e Schalke, Leon Goretzka, duke e transferuar si lojtar të lirë.

Gjermani do të mbetet pa kontratë në fund të edicionit dhe është i lirë të bisedojë me skuadra potenciale, me Topçinjtë që prijnë.