12:52, 7 Dhjetor 2017

Arsenal nuk është dorëzuar për ta bindur mesfushorin, Mesut Ozil që të qëndrojë.

The Sun shkruan se një marrëveshje me klubit dhe futbollistit është fare pranë pas mbi një viti negociata, përcjellë Klan Kosova.

Bisedimet mes zyrtarëve të klubit dhe përfaqësuesve të gjermanit kanë përfunduar.

Por nëse nënshkrimi i marrëveshjes dështon deri në fund të këtij muaji, topçinjtë do të jenë gati ta sheshin 11-ën e tyre.