17:55, 1 Korrik 2018

Dyherë kampioni, Andy Murray, është tërhequr nga Wimbledon në vigjilje të këtij turneu.

Duhet arsyetuar vendimin e tij, Murray ka thënë se “s’ka kaluar shumë kohë” që prej rikthimit të tij nga operimi në legenin e këmbës, shkruan BBC, përcjell Klan Kosova.

32 vjeçari u rikthye muajin e kaluar në Queen’s pas gati një viti, ku u mposht nga Nick Kyrgios.

Britaniku që ka fituar Wimbledon më 2013 dhe 2016 në një njoftim tha: “Është e rëndë të njoftoj tërheqjen time nga Wimbledoni i këtij viti”.