16:50, 12 Tetor 2017

Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero ka thënë se do të dëshironte që aty të shihte yllin e Barcelonës, Lionel Messi.

Pavarësisht dëshirës së tij, bashkëkombësi i Messi, ka thënë se është shumë e vështirë që klubi katalanas ta lëshojë atë, shkruan ESPN, përcjellë Klan Kosova.

Messi ende është në pritje të nënshkrimit të kontratës së re, ani pse ka pasur raportime se tashmë është pajtuar për kushtet dhe vazhdimin edhe për tre vjet.

Interesante